<<< ALTYAPI TESİSAT >>> İstanbul Kameralı Su Tesisatçısı - Mutfak, Lavabo, Banyo, Tuvalet Tıkanıklık Açma Hizmetleri - Garantili Su Kaçağı Bulma - Pimaş Açma - Petek Temizleme - Kayıp Logar Bulma İstanbul' un Tüm İlçelerine Servis Ağımız Mevcuttur.

0539 451 07 41
9May 2018
May 9, 2018

Su Tesisatçısı

Su Tesisatçısı Nedir? Su Tesisatçısı Ne İş Yapar?

Su tesisatçılığı mesleği hakkında bilgi sahibi olalım.

Su Tesisatçısı Ne İş Yapar?

Su tesisatçısı binalar (iş merkezleri, hastaneler, okullar. resmi ve özel binalar v.s) temiz su, atık su (pis su) iletilmesi gibi, güneş enerjisi ve çeşitli yakıtlar ile etkin hale gelen ısıtma sistemlerini kuran ve bunların bakımını ve onarımlarını sağlayan kişilere su tesisatçısı denir. Kısaca su tesisat arızalarının giderilmesi, tıkanan lavaboların banyo tuvalet pimaşlarının açılması hizmetlerinin sağlanmasıdır.
Yazımızda su tesisatçısı hakkında A’ dan Z ‘ ye her türlü bilgiye ulaşmanızı sağlamayı amaç edinerek gerekli araştırmalar sonucu bu makaleyi hazırladık. Faydalı bir makale olacağını düşünüyoruz.

Su Tesisatının Önemi

Su insanların günlük yaşamında çok fazla kullandığı zaruri bir ihtiyaçtır. Yemeğimizde, temizliğimizde, saymakla bitiremeyeceğimiz alanlarda olmazsa olmazımızdır. Sudan tasarruf etme yada israf etmeme konusuna değinirken su tesisatçısı burada devreye giriyor.

Su Tesisatı Kaçakları Önlemleri Nasıl Alınır?

su-kacagi

su kaçağı

Öncelikle su tesisatınızın ilk yapım aşamasında alacağınız önlemler vardır. Bir diğeri ise meydana gelebilecek yani olası su kaçağı sorunlarında alacağınız önlemlerdir. Su tesisatı yapım zamanında şansınız varsa ilk etapta kalitesi üst düzey olan malzemeler su tesisat ürünlerini tercih etmeniz gerekmektedir. Türkiye’ de üretilen su tesisat ürünleri de uzun vadeli kullanıma müsait iyi ürünlerdir.

Anadolu Yakası İletişim

Hemen bize ulaşın.

Avrupa Yakası iletişim

Hemen bize ulaşın.

Başlıca Su Tesisatı Sıkıntıları ve Sorunları Nelerdir?

Şayet aşağıdaki belirtileri görüyor veya yaşıyorsanız;

 1.  Duvar içinde yürütülen su tesisat borularının gizli su kaçağı dediğimiz sorunu sıkça yaşamaktayız,
 2.  Binanızın duvarlarında rutubetlenme, ıslaklık ve nemlenme gibi bir durumla karşılaştıysanız,
 3.  Alt kattaki dairenin tavanından su damlatıyorsa,
 4.  Musluklar kapalı olduğu halde su sayacınız hala dönüyorsa,
 5.  Faturanız normalinden fazla yükselmeye başladıysa,
 6.  Binanızda su kaçağı var demektir ve bu da işini iyi bilen bir su tesisatçısına ihtiyacınız var demektir.
 7.  Su tesisat sorunu çok büyük bir sorundur.
 8.  Su tesisatı kaça ayrılır?
 9.  Temiz su tesisatı ,
 10.  Pis su tesisatı,
 11.  Yağış suyu tesisatı.
 12.  Su tesisatında sorun giderme, öncelikle su kaçağı bulunur. Bunu yaparken günümüz teknolojisiyle
  birlikte gelişen aletler ve makineler kullanılır.
 • Kameralı su tesisat kaçağı,
 •  Robot ile kırmadan açma,
 • Akustik dinleme ile su tesisat kaçağı tespiti.

Su tesisatçısı araştırırken bazı şeylere dikkat etmemiz gerekir. Su tesisatçısı hakkında detaylı bilgiye ulaşmadan seçim yapmamak gerekir. Her binanın su tesisatı üç temel işlevi karşılıyor olmasına dikkat etmeliyiz. Bunlar;

 • Yiyecek tüketimine dair
 • Günlük tüketimde kullanılan suyun sağlanması,
 • Bina içinde kullanılmak için dağıtılması,
 • Organik atıklar,
 • Deterjanlar,
 • Bazı eriyikler gibi pis suyun boşaltılmasıdır.
  Konut içinde su tesisatı iç bölümlerde gelişebilen bir sistem olduğu için iki ihtiyaca cevap vermesi gerekmektedir. Bunları söyleyecek olursak, bunlar suyu konut içi noktalara ve pis suyu boşaltmaktır. Temiz su tesisatı, pis su tesisatı ve yağış suyu tesisatı.

 

su-tesisati

pis su tesisatı

Pis sularda yaşanan sıkıntılar da kesinlikle tesisat borularının çıkışlarının sonu kanalizasyon olması gerekmektedir. Yapılarda su tesisat borularının sağlam olması gerekmektedir. Su tesisatında Hem pis su hem de temiz su çıkışlarının sağlam olmasına dikkat etmeliyiz. Zamanla deforme olan su tesisat boruları aşınmayla sıkıntı çıkarmaya başlar.
Su tesisatında su kaçağı belirtileri nelerdir? Su tesisatında su kaçağı hemen hemen herkesin korkulu rüyasıdır. Temel amaç hepimizin yaşam alanlarında meydana gelebilecek su sızıntılarını önlemek olsa da bazen kontrolümüz dışında gelişen su kaçakları sorunları yaşamamıza sebep olur. Su tesisatında, su kaçağı sadece bizim dairemizde meydana gelebilen bir sorun değildir. Bu yan binalardan yada üst kattan da oluşabilen bir sorundur.
Binalardaki su tesisatı nasıl döşenmeli? Nelere dikkat edilmeli? Su tesisatçısına ihtiyacınız olduğunda ilk olarak su tesisatçısının yaptığa işe ve referanslarına bakılmalıdır. Çünkü su tesisatçılığı dışarıdan göründüğü kadar da kolay bir iş değildir. eline bir boru ve anahtar alan her insan su tesisatçısı olduğu anlamına gelmez.
Su tesisatçısı ustalık gerektiren bir iştir. Kısacası su ile ilgili hangi işiniz olursa olsun profesyonel ekibimizle biz sizinle çalışmaya hazırız. İstanbul genelinde İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu yakasında da uzman ekibimizle 7-24 hizmet vermekteyiz. Evinizde veya çeşitli yaşam alanlarınızda, ticari mekanlarınızda ve binanızda su tesisatınızda su kaçağı varsa endişelenmenize gerek yok. Çünkü artık biz varız. Su tesisatınız daki su kaçağını en kısa sürede buluyoruz ve çözümlüyoruz. Hem de eski usul yöntemlerle kırarak dökerek değil. Sizi hem zaman kaybından hem olası kötü görünümden hem de maddi açıdan rahatlığa kavuşturuyoruz. Profesyonel su tesisatçılarından oluşturduğumuz güçlü bir ekibiz. Su tesisatı , su kaçağı, tıkanıklık açma ile alakalı tüm sorunlarınızın giderilmesinde hızlı ve güvenilir bir şekilde çözümlenmesinde yardımcı oluyoruz.
Su tesisatı uzman işini iyi yapan su tesisatçısıyla, doğru uygulamalar sayesinde sorun yaşamanıza ve sorunun giderilmesini sağlamaktadır. Su tesisatçı teknisyenlerimiz klozet tıkanıkları, lavabo tıkanıkları, küvet tıkanıkları, kombi tesisatları, petek tesisatları gibi ve benzeri alanlarda hizmet vermekteyiz.
Su tesisatı gün içerisinde sıkça kullandığımız alan olmaması nedeniyle zaman zaman tıkanıklık, su borularının eskimesi sebebiyle bu soruna yol açabilir. bu tür sorunların sonucu yüklü faturalar ve evinizdeki diğer alanlara zarar verme gibi karşılanır.

Altyapı Tesisat olarak, 2011 yılından bu yana su tesisatı ve sıhhi tesisat alanında yaşayabileceğiniz her türlü problemlerde çözüm sunuyor ve iş ortaklığı teklif ediyoruz. İstanbul su tesisat hizmetleri için bizimle günün her saati iletişime geçebilirsiniz. En kısa sürede servis garantisi ve yapılan her iş için geçerli olan 1 yıl garanti vermekteyiz.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir