<<< ALTYAPI TESİSAT >>> İstanbul Kameralı Su Tesisatçısı - Mutfak, Lavabo, Banyo, Tuvalet Tıkanıklık Açma Hizmetleri - Garantili Su Kaçağı Bulma - Pimaş Açma - Petek Temizleme - Kayıp Logar Bulma İstanbul' un Tüm İlçelerine Servis Ağımız Mevcuttur.

0539 451 07 41
6Kas 2018
Kas 6, 2018

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Sene 2019 siz halen Mutfak Tıkanıklığı Açma sorunundan korkuyor musnuz? O halde doğru yerdesiniz. Yazımız da Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Açma ile ilgili inceliklere ve püf noktalara değindik.


MUTFAK TIKANIKLIĞI AÇMA

Mutfaklarda karşımıza çıkan sorunlardan biri tıkanmış veya tıkanan lavabo pimaş borularıdır. Mutfak Tıkanıklığı Açma işlemi de tam olarak burada devreye girmektedir.  Mutfak pis su gider borularında tıkanmaya sebep olan en büyük etken yemek atıkları ve bitkisel yağlardır. Önlem alınmadığı zaman sonu tadilatla biten bu sorunların önüne geçmek artık çok daha kolaydır.

Mutfak tıkanıklığının önüne geçmek için tabakların dibinde kalan yemek atıklarını ve tavalardaki yağları çöpe dökmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde mutfak gider borusunun ilerisinde birikerek suyun gitmesini engeller.

Gider suyu çekmemeye başladığında tıkanıklık başladı demektir. Bu sıkıntıyı çeken ev hanımlarına büyük sorumluluk düşüyor. Ancak zamanının çoğunu mutfakta geçiren hanımların çoğunda bu sorun görülmese de yapım esnasında işçilik hatalarından kaynaklı da olabilir. Su Tesisatçısı ustalarının eğim vermeden döşedikleri gider borularını ne kadar dikkatli kullanırsanız kullanın tıkanıklığın ortaya çıkmasına sebep olur. Böyle durumlarda ise tadilat yapılmadan problemi kesin olarak çözmek mümkün değildir. Yanlış kullanım sonrasında tıkanan mutfak gider borularında yaşanan tıkanıklığı kırmaya gerek kalmadan açmaktayız. Altyapı Tesisat mutfak tıkanıklığı açma işlemini kırmadan kameralı robotlar ile yapmaktayız.

LAVABO TIKANIKLIĞI NASIL AÇILIR?

Lavabo tıkanıklığı açma her yerde ve her an başımıza gelebilmektedir. Mutfak ve banyo giderleri zamanla saç, yağ ve yemek atıkları gibi nedenlerden kaynaklı tıkanır. Burada önemli olan tesisat ve borularına zarar vermeden tıkanıklığı gidermektir. Tıkanık lavabo sorununu isterseniz kendiniz hazırlayarak isterseniz de domestos, çamaşır suyu gibi profesyonel ürünlerden faydalanarak yararlanabilirsiniz.

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Açma İşlemi İçin Evde Hazırlayacağınız Karışım Malzemeleri:

Bir su bardağı karbonat

Yarım su bardağı sirke

3 litreye yakın kaynar su

İşleme başlamadan önce 3 litre suyu önce kaynatmalısınız. Daha sonrasından sirke ve karbonatla birlikte karıştırınız. Hazırladığınız bu karışımı lavabo deliğine dökünüz. Daha sonra kaynattığınız suyu lavabo deliğine dökün. Karbonat sıcak suyun etkisi ile köpürecektir. Köpüren karbonat ve sirke karışımı lavabo deliğini yavaşça tıkanıklığı açacaktır.

Evde yapabileceğiniz bir diğer karışım soda ve kaynar sudur. 3 litre kaynar suya yarım bardak sodayı yavaşça lavabo deliğinden dökün ve bir süre bekletiniz. Karbonat sirke karışımını ya da sodalı suyu her ay düzenli bir şekilde uygularsanız lavabonuzda istenmeyen artıkların birikmesini engellemiş olursunuz.  Domestos ya da çamaşır suyu gibi etkili temizlik sağlayan bir üründe deneyebilirsiniz. Bu sayede hem lavabo tıkanıklığını gidermiş hem de lavabo deliğini dezenfekte edip mikroplardan arındırarak daha hijyenik bir ortam haline gelir. Bunun için yapmanız gereken lavabo deliğine döküp bir süre bekleyin ve daha sonra sıcak su ile yıkayınız. Lavabo tıkanıklığı sorununuz yaptığınız yöntemle ya da kullandığınız ürünlerle giderilmiyorsa profesyonel bir ekipten yardım almanız gerekmektedir.

MUTFAK GİDERLERİNİN TIKANMA NEDENLERİ?

  1. Mutfak gider borusuna yeterli eğim olmadığından dolayı tıkanmış olabilir.
  2. Mutfak borusundan aşırı yağ ve artıklar nedeninden tıkanmış olur.
  3. Yan daire ile gideriniz ortak bağlı olabilir eğer bağlıysa siz dikkatli kullansanız da yan komşunuzun gönderdiği atıklar borunuzda tıkanmaya sebep olabilir.
  4. Mutfak ana hatlarında yapılan yanlış bağlantılardan kaynaklanabilir.

MUTFAK LAVABO GİDERLERİNİN TIKANMAMASI İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Mutfaklar günlük hayatta en çok kullanılan mekanlardan biridir. Mutfaklarda en fazla karşılaşılan sorun lavabo tıkanıklığıdır. Problemin oluşmasını engellemek için neler yapılmalı nelere dikkat edilmelidir. Profesyonel mutfaklarda doğru ve düzgün tesisatın döşenmesi çok önemlidir. Bunun için tecrübeli ve profesyonel çalışan ekiplerden yardım almanızın tek yoludur.  Dikkat edilmesi gereken şeylerden biri ise lavabo giderinin tıkanmasına neden olabilecek mutfak artılarına dikkat etmeniz için lavabo süzgeci kullanmanızı öneririz. (Lavabo süzgeci kullanımı mutfaklarda da sağlığa uygunluk sağlar) Altyapı Tesisat sizlere her zaman hizmet vermektedir ve bir telefon kadar yakınınızdadır. Bu gibi sorunlarınıza da çözüm bulamadığınız taktir de mutlaka bizlerle iletişime geçmelisiniz. En geç yarım saat içerisinde adresinize gelerek özel cihazlarımız sayesinde kırma işlemi yapılmadan sorunlarınızı çözmekteyiz.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Yorumlar 1

One response on “Mutfak Tıkanıklığı Açma

  1. […] Mutfak Tıkanıklığı Açma […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir