<<< ALTYAPI TESİSAT >>> İstanbul Kameralı Su Tesisatçısı - Mutfak, Lavabo, Banyo, Tuvalet Tıkanıklık Açma Hizmetleri - Garantili Su Kaçağı Bulma - Pimaş Açma - Petek Temizleme - Kayıp Logar Bulma İstanbul' un Tüm İlçelerine Servis Ağımız Mevcuttur.

0539 451 07 41
9May 2018
May 9, 2018

Petek Temizleme

PETEK TEMİZLEME

 

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?


Petek temizleme
; İyi ısıtmayan petekler ilk günkü ısı yalıtımını sağlayamaz. Petek temizliği yapılınca kombi daha esnek çalışır. Buda faturaya yansımaktadır. Kısaca ısınma sorunları ortadan kalkarak rahat bir kış geçirmenize neden olur. Özellikle de kış aylarında pek çok insanın peteklerinin çok geç ısınmasından ve çok çabuk soğumasından dolayı şikâyetçi olduğunu görmekte ve duymaktayız. Bunun farklı olarak pek çok sebebi olabilir ancak en yaygın nedenlerinden bir tanesi de peteklerin içerisinde oluşan kireç, tortu ve çamur birikintileridir. Bunlar zaman içerisinde tüm peteklerde oluşabilir ve evin geç ısınıp erken soğumasının arkasında yatan önemli bir etkendir. Siz de bu sorunlar ile karşı karşıya kaldığınız anda vakit kaybetmeden sorunun bir an önce kavuşturulması adına bizleri arayınız.

petek temizleme

petek temizleme

Petek temizleme işlemi düzenli olarak en azından birkaç senede bir yapılmalıdır. Bu şekilde yakıt için daha fazla para ödemekten kurtulmanız bir yana soğuğun etkisi ile birlikte hasta olma riskiniz en aza inecektir.Petek temizleme işlemi firmamız sayesinde artık çok daha kolay bir hale gelmiş durumdadır. Zira çözüm merkezi olarak işlemlerimizi  eski ve yorucu yöntemler ile değil bilakis son teknoloji cihazlar ile yapmaktayız. Petek temizliğini de bu şekilde petek temizleme makineleri ile yaptığımız için işlem esnasında oluşan tüm sorunlar en aza indirgenmekte sorun kökünden çözüme kavuşturulmakta ve tüm bunların üstüne büyük bir zaman tasarrufu yaşanmaktadır. Bu şekilde sizler de ısınmak için harcadığınız fazla paralardan kurtulabilecek ve dilediğiniz gibi ısınabileceksiniz.

İstanbul  geneli  hizmet  veren firmamızı su kaçağı tespiti, tuvalet tıkanıklığı açma, petek temizliği ve tesisat işleriniz için arayabilirsiniz. Bizde her tesisat sorununa bir çözüm bulunur. Ayrıntılı bilgi için size en yakın servis noktamızı aramanızı rica ederiz.

 

Petek  temizliği servisi; Kullanım senesine bağlı olarak kullanılan suyun niteliklerine, sıcaklığı ve oksijene bağlı olarak, kapalı devre ısıtma sistemleri içerisinde kireç, kışır, tortu , balçık ve çamurlaşma olur, özellikle çamurlaşma yerden ısıtma sistemlerinde daha sık olarak görülür. Ortaya çıkan bu maddeler, ısıtma sistemlerinde, ısınma sorunlarına, iyi ısınamama ve pahalı ısınma sorunlarına neden olurlar. Oluşumların ısıtma sisteminde meydana getirdiği olumsuzluklar; Isı sirkülasyonunun tam olarak yapamamasından kaynaklanan ısı sorunları meydana gelmektedir. Altyapı petek temizleme şirketimiz bu tür sorunlara teknolojik çözüm sunmaktadır .

  • Peteklerde ısının her yere aynı verimle dağılamaması, özellikle peteklerin alt kısmında oluşan tortular nedeni ile alt tarafların ısınmaması ve bazı radyatörlerin hiç ısınmaması gibi sorunlar gözlemlenmiştir .
  • Yerden ısıtma sistemlerinde çamurlaşma ve tortulaşma nedeni ile, tıkalı boruların geçtiği alanlarda ısınmama sorunları.
  •  Tesisat ve peteklerde oluşan kirliliğin kombiye taşınması sonucunda, pompa ve eşanjör sorunlarının yaşanması .
  •  Kireç ve tıkanma nedeni ile eşanjörün istenilen sıcak suyu üretememesi.
  •  Kir ve tortu nedeni ile, kombinin 2-3 dakika zarfında yüksek dereceye ulaşıp kendini kapatması sonucu sirkülasyonun yapılamaması.
Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

One response on “Petek Temizleme

  1. […] Petek Temizleme […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir