<<< ALTYAPI TESİSAT >>> İstanbul Kameralı Su Tesisatçısı - Mutfak, Lavabo, Banyo, Tuvalet Tıkanıklık Açma Hizmetleri - Garantili Su Kaçağı Bulma - Pimaş Açma - Petek Temizleme - Kayıp Logar Bulma İstanbul' un Tüm İlçelerine Servis Ağımız Mevcuttur.

0539 451 07 41
9May 2018
May 9, 2018

Pimaş Açma

PİMAŞ TIKANIKLIĞI AÇMA

Pimaş, mekanlarda kullanılan pis atık suların bina dışında ki ana su borusu ya da logarlara iletildiği PVC borulara denilmektedir. Pimaş tıkanıklık sorunlarını giderme işlemine ise Pimaş Açma denmektedir.

Pimaş tıkanmaları genellikle kullanım hatalarından meydana gelmektedir. Tuvaletin içine atılmış kağıt peçete ya da ıslak mendil gibi maddeler suda erimedikleri için tıkanıklığa yol açmaktadır. Bir diğer pimaş tıkanma nedeni inşaat malzemelerinin pimaş gider hattında sıkışıp suyun giderini yavaşlatmasıdır. Bunun dışında diğer bir sebep borularda meydana gelen çökme ya da gider boru hatlarının yanlış döşenmesi sonucu yeterli eğimin olmamasıdır. Bu konuda önlem olarak tesisat yapılırken hassas terazi kullanılması gerekir.

pimas-acma

pimaş açma

Su Tesisatçısı adlı konuya gider.

Mutfak lavabosunda biriken yemek artıkları ya da atık yağlar veya banyonuzun giderinde biriken sabun ve saç artıkları pimaş tıkanmalarına zaman içerisinde tıkanmaya sebep olacaktır. Bu tıkanma sonucunda atık sular pimaş borusundan gitmeyerek geri gelebilir ve mutfak evyesinden ya da tuvalet giderinden geri gelebilir. Bu gibi durumlarda pimaş tıkanıklığı açan firmalardan yardım almanız gerekecektir. Kırmadan yapılan pimaş açma tespiti ardından pimaş tıkanıklığı açma işlemi yapılmaktadır. Böylece tadilat masraflarından kurtulmuş olursunuz.

Hatalı kullanım sonucu tuvalete atılan kağıt ve bezler zamanla pimaşı tıkayacak ve ortaya atık su ve kötü koku meydana gelecektir. En başında önlem olarak kağıt ve bezlerin tuvalete değil de çöp kovasına atılması gerekir. Tuvalette tıkanma yani suyun yavaş gitmesini fark ettiğiniz an pimaş açtırma işlemi yapılması gerekir. Böylelikle erken müdahale sayesinde tuvaletinizden atık sular geri taşmayacaktır.

Evinizde ne kadar dikkatli olursanız olun, birden fazla evin ya da iş yerlerinin binalarında pimaş tıkanması yaşanması kaçınılmazdır. Birden fazla dairenin bulunduğu bir yerde pimaşın nereden tıkandığını öğrenmenin tek yolu pimaş tıkanıklığı açma işlemidir. Bu işlemlerde özel robot sistem kullanılmaktadır.

Atık su her nereden ya da hangi daireden atılırsa atılsın bir müddet sonra tıkar. Sular banyodan ya da tuvaletten geri çıkana kadar tıkanıklık olduğu anlaşılmaz. Gelişen teknoloji ile birlikte tesisat sektöründe kullanılan cihazlar da artık son sistem cihazlardır. Pimaş açma makineleri diye adlandırılan bu cihazlar boru içinde tıkanmaya yol açan atık maddeleri parçalayarak atık su borusuna gönderir. Yüzeye ya da zemine zarar vermeden ve etrafı kirletmeden çalışan pimaş açma makineleri borunun içindeki tıkanıklığın nerede olduğunu bulur ve temizler.

Tıkalı pimaşın noktasal olarak tespiti yapıldıktan sonra tamir işlemi yapılır. Tıkalı bölgenin tespit işlemi sonrasında kırmadan işlem uygulanır. Ayrıca karma sistemi kullanılarak atık su giderlerinin içindeki problem de görülmüş olur. Tıkanan pimaş giderinin içine pimaş açma makinesi gönderilerek hiçbir yer kırılmadan tıkanıklık açma işlemi uygulanır. Bu cihaz tıkalı alandaki atıkları parçalayarak kanalizasyon borusuna yollar.

Yüksek basınçlı pimaş yıkama makinesi ile pimaşların içindeki yağlanma ve atıklar çözünür. Mutfaklarda bulaşıklar yıkanırken birçok yağ atıkları gider borularından ana kanal borularına gönderilir.

Pimaş borularında meydana gelen tıkanmalarda pimaş tıkanıklığı açma işleminin yapılması şarttır. Altyapı Tesisat olarak bu işlemleri kırmadan açıyoruz ve sizlere temiz bir işlem sunuyoruz.

Kaynak:” https://su-kacagi.gen.trPimaş Açma

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Yorumlar 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir