<<< ALTYAPI TESİSAT >>> İstanbul Kameralı Su Tesisatçısı - Mutfak, Lavabo, Banyo, Tuvalet Tıkanıklık Açma Hizmetleri - Garantili Su Kaçağı Bulma - Pimaş Açma - Petek Temizleme - Kayıp Logar Bulma İstanbul' un Tüm İlçelerine Servis Ağımız Mevcuttur.

0539 451 07 41
28Haz 2018
Haz 28, 2018

Su Kaçağı Tespiti

SU KAÇAĞI TESPİTİ

Su kaçağı tespit işlemi için cihaz yardımı ile su kaçağı tespiti hizmeti sunan firmaların sayısı ne yazık ki bir hayli az.

Bu firmaları tercih ettiğiniz takdirde bir takım olumsuz sonuçları da kabul etmek durumunda kalıyorsunuz.

Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri;

Yazımızda su kaçağı tespit yöntemlerini madde madde açıklayacağız. Beklentilerinize yanıt vermek ve yaşam alanlarınızda ki sorunları daha profesyonel bir şekilde çözmek adına buradayız. Su kaçağı tespiti için tercih ettiğimiz cihazlar bir çok firmada yok ve az önce de ifade ettiğimiz gibi firmaların büyük bir kısmı hali hazırda teknolojiden yoksun bir şekilde yollarına devam ediyor.

Görüntülü ve dinlemeli sistemleri ve özel geliştirilmiş dinleme cihazları sayesinde tespit ve çözüm süreci de çok daha kusursuz bir hal alıyor.

su kaçağı tespiti

su kaçağı tespiti

Su kaçağı tespiti için hizmet aldığınızda sizler de kaliteyi daha net bir şekilde hissedecek ve bizlere hak vereceksiniz.

Su kaçağı tespitinde birçok cihaz kullanılmaktadır.

Bunlardan bir tanesi de termal kameradır.

Sıcağa duyarlı bu kameralar sıcak suya da dayanıklıdır.

Sıcak su kaçaklarında ve boru güzergahını bulmakta önemli rol oynamaktadır.

Su Kaçağı Tespitinde Kullandığımız Teknolojiler

Akustik Dinleme Cihazı;

akustik dinlemyle su kaçağı tespiti

akustik dinlemyle su kaçağı tespiti


Tüm servis personellerimizin uzun  biri eğitim sonrası kullanılmaktadır. Su kaçağını noktasal olarak tespit edebilmek amaçlı kullanılan cihazdır.

Nem Ölçer ;

nem ölçerle su kaçağı tespiti

nem ölçerle su kaçağı tespiti

Çok gerek duyulmadıkça kullanmıyoruz.Su kaçağının bulunduğu ortamın nem değerlerini tespit işlemi esnasında cihaz yardımı ile kullanmaktayız.

Termal Kamera;

termal kamerayla su kaçağı tespiti

termal kamerayla su kaçağı tespiti

Termal kamera ile su tesisatının geçtiği kontroller sağlanır. Böylelikle su kaçağını noktasal olarak tespit etmiş oluruz. Su kaçağı tespiti için gerek duyulduğu an termal kamera ile işleme geçiş yaparız.Temelde ısıyı esas alan bu görüntüleme cihazı ile kalorifer tesisatı,sıcak su tesisatı gibi suyun geçtiği boruların yerlerini gözlemlemek ve bulmak için kullanılır.

Kanal / Boru Görüntüleme Kararları

Bu kameralar ile atık su borularının içini görüntüleyebiliyor ve pimaş hattındaki tüm sorunları tespit ediyoruz. Atık su borularındaki su kaçaklarının yerini tespit etmemizin haricinde tıkanıklık gibi durumlarda da sıklıkla kullandığımız cihazlardan biridir.

 Pis Su Kamerası;

 

Su kaçağının meydana geldiği pis su giderlerinde bazı hasarlar meydana gelmektedir. Pis su kamerası sayesinde, el yardımıyla servis hizmeti verdiğimiz yerlere göndermiş olduğumuz kamera ile tespitler yapılmaktadır. Yapılan tespitler sonucunda tesisat hataları ve boru kırıkları, cihazın ekranında görülmektedir.

Gizli Su Kaçağı Varsa Nasıl Anlaşılır?

 • Tüm vanalar kapalıyken su saati dönmeye devam ediyorsa
 • Rutubet kokusu geliyorsa ve duvarlardaki sıvalarda dökülme varsa
 • Normalin üzerinde su faturası ödüyorsanız
 • Parkelerinizde kabarma oluyorsa
 • Kombiniz deki su barı sürekli düşüyorsa.

Biz Su Kaçağını Nasıl Buluyoruz?

Altyapı Tesisat, önceden kullanılan ve sizi yoran su kaçağı tespit yöntemlerinin yerine garantili ve kesin çözüme ulaşan su kaçak tespit yöntemleri kullanıyor.

Gizli ve açık tüm su kaçaklarında sonuca rahatlıkla ulaşabiliyoruz.

Su kaçak tespit cihazımız bir belirti vermeyen durumda içe doğru sızıntı yapan arızaları da bulur. Bizi aradığınızda profesyonel ekibimiz sizin adresinize su kaçak tespit cihazlarımız ile birlikte gelir ve tüm tesisatınızı kontrol eder ve sorunun kaynağını bulunca size bilgi verir.

Su kaçakları, temiz su giderlerinden olsa da ya da dış giderlerden sorunu biz kolayca tespit ediyoruz. Altyapı Tesisat profesyonel ve uzman personelleri haftanın 7 günü çalışmaktadır. Her zaman hizmetinizde, her zaman dilediğiniz an sizinleyiz. Arzu ettiğiniz gün ve saatte gelerek size profesyonel su kaçağı tespiti hizmeti verir. Bize ulaşın, tüm sıhhi tesisat sorunlarınızı hızlı ve garantili şekilde çözelim…

Rating: 5.0/5. From 4 votes.
Please wait...

One response on “Su Kaçağı Tespiti

 1. Cengiz dedi ki:

  Çok sağolsunlar su kaçağı sorunundan kurtulduk. Güler yüzlü ve sıcak kanlı esnaflar. Teşekkürler.

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir