<<< ALTYAPI TESİSAT >>> İstanbul Kameralı Su Tesisatçısı - Mutfak, Lavabo, Banyo, Tuvalet Tıkanıklık Açma Hizmetleri - Garantili Su Kaçağı Bulma - Pimaş Açma - Petek Temizleme - Kayıp Logar Bulma İstanbul' un Tüm İlçelerine Servis Ağımız Mevcuttur.

0539 451 07 41
28Haz 2018
Haz 28, 2018

TERASTAN SU SIZINTISI

Terastan Su Sızıntısı Nasıl Önlenir?

Terastan su sızıntısı, betondan su sızıntısı, tesisat sisteminden veya betonun çatlamış olmasından kaynaklanan bir sorundur. Betonun en kısa zamanda çözüme kavuşması gerekir. Aksi durumda, beton sudan etkilenir ve çürümeye başlar. Bina için çok ciddi bir risk oluşturur. Üst katın betonundan su akıyor ise, betonun çatlak olacağını belirtmiştik. Bu çatlağın onarılması gerekir. Betondan su sızması, eski ve ya yeni yapılar için pek fark etmez. Çünkü betondan su sızıntısının farklı farklı sebepleri olabilmektedir.

Öncelikle bodrum kattan bahsedecek olursak;

Bodrum katlar toprağın altında olan katlardır. Yan duvarlar yarıya kadar toprak ile kapalıdır. Yağan yağmur veya yer altı suları toprağın  suya doymasını sağlar. Toprak suya doyduğu zaman, su toprak içinde sızmaya başlar. Bodrum katın duvarları beton olmasına rağmen zamanla suyu sızdırmaya başlar.

Ancak üst katta oturan varsa betondan hala su akıyorsa; tesisat sisteminde su kaçağı olabilir. Su kaçakları, içme suyu tesisatında olabileceği gibi gider hattında veya kalorifer tesisatında da olabilmektedir. Firmamız elektronik cihazlar ile su kaçaklarını kesin olarak tespit etmektedir. Ayrıca onarımları da yapılarak garanti altına alınmaktadır.

TERASTAN SU SIZINTISI NASIL ÖNLENİR ?

Terastan su sızıntısı çoğu zaman yağmur yağdığında ve yağmurlu havalarda gözükmektedir. Yağmurun şiddeti ve yoğunluğuna bağlı olarak terastan su akması da o kadar yoğun olur. Bunun nedeni, teras zemininin yetersiz olması veya hiç orada yalıtım yapılmamasıdır. Teras zemini fayans ise, fayans aralarındaki derz dolgunun tahrip olması sonucu da terastan su sızıntısı meydana gelebilir. Şiddetli yağan yağmurlar zamanla derz dolgusunu tahrip eder. Derz dolgu tahrip olduğunda da görevini yapamaz ve suyun geçmesine izin verir.

Çatıdan Su Sızıntısı Nasıl Önlenir?

çatıdan su sızıntısı

çatıdan su sızıntısı

Çatıdan su sızıntısı, çatı yalıtımları en çok ihmal edilen yalıtım türlerinden biridir.  Özellikle kalitesiz malzeme kullanılması, çatıdan su sızması davetiye çıkarmaktadır. Çatı kiremitle yapılmışsa ve kiremitler kalitesiz olursa, kiremitlerde kılcal çatlaklar bulunur. Bu kılcal çatlaklar yağmurlu havalarda su sızmasına neden olmaktadır. Bunun için çatı yalıtımı mutlaka yapılmalıdır.

TAVANDAN SU SIZINTISI NASIL ÖNLENİR ?

tavandan su sızıntısı

tavandan su sızıntısı

Tavandan su sızıntısı, bina içindeki üst komşunuzun tesisat sisteminden kaynaklı bir sorundur. Üst kat komşunuzun temiz su hattında, gider hattında veya kalorifer hattında su kaçağı olduğunu belirtir. Su kaçağının tespit edilip onarılması gerekir.  Aksi durumdan tavandan su sızıntısı devam eder. Tesisatınızın sisteminde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız, firmamızı aramanız yeterlidir. Firmamız temiz su hattındaki su kaçakları için akustik dinleme cihazı, pimaş gider hattındaki su kaçakları için kameralı görüntüleme cihazı, kalorifer tesisatındaki su kaçaklarını tespit etmek için de termal kamera kullanarak su kaçağını kesin olarak tespit etmektedir.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir